MÓWIĄ/PISZĄ O NAS

Olga Bończyk – juror 32. OSPY

Właściwie [my, jurorzy] byliśmy jednomyślni i to jest bardzo piękne. Absolutnie na I miejsce, na Grand Prix, (…) bezapelacyjnie wybiegł Kabaret A JAK! Cztery dziewczyny, które absolutnie rzuciły nas na kolana. Obłędne, precyzyjne, zabawne, z dystansem, dowcipne, z pomysłem!”

Paulina Jarząbek – blog Verbum na polu – o występie podczas Konkursu Piosenki 34. PAKI:

„(…) wisienka na torcie – a raczej cztery – Kabaret A JAK!. Gdybym miała możliwość przyznania Grand Prix za Konkurs Piosenki, nagroda trafiłaby właśnie do nich. Chciałabym napisać dużo i mądrze o tym wystąpieniu, ale na usta i klawiaturę ciśnie mi się tylko „WOW!”. Tekst, wykonanie, choreografia – wszystko pasowało do siebie idealnie. Dla mnie to był najpiękniejszy moment całej PAKI, ale o tym wspomnę szerzej jeszcze w innym tekście. Dziewczęta oraz towarzyszący im przygodnie zespół Los Mechanikos zdobyli w Konkursie Piosenki pierwsze miejsce, i jest to nagroda w pełni zasłużona. Brawo!”

Natalia Kowalczyk – Projekt Kabaret – o występie podczas Półfinałów 33. PAKI:

“(…) żeński kwartet – Kabaret A JAK – i użycie muzycznej terminologii wcale nie jest tu przypadkowe. Jestem zachwycona muzykalnością dziewczyn. Można powiedzieć, że ich najnowszy program jest w pewnym sensie musicalem dopracowanym w najdrobniejszym szczególe. Miło jest patrzeć, jak szybko się rozwijają. Jeszcze rok temu debiutowały na PACE i nie były nikomu znane, więc za kulisami sceny nikt nie wiedział, czego się spodziewać. Teraz już wiem, że po piątkowym występie Kabaret A JAK powoli staje się dobrą marką, co również doceniło publiczność. Oba programy dziewczyn mają jedną, charakterystyczną zaletę – piosenkę finałową, która jest prawdziwą wisienką na torcie i warto na nią czekać cały program (…). Mam nadzieję, że dziewczyny utrzymają ten poziom w Finale, do którego się zakwalifikowały, a z pewnością ich starania zostaną docenione”

Blog Verbum na polu – o występie podczas Niebywalencji 2015:

“Serce zabiło mi mocniej, że się tak wyrażę „radosnym łomotem”, gdy na scenę wkroczył kabaret „A jak!”. Cztery dziewczyny z Krakowa stworzyły mix utworów „Starszych Panów”, łącząc je w zabawną opowieść o miłosnych perypetiach trzech dziewcząt uwikłanych w niebezpieczne związki i o leczniczych właściwościach herbaty, pod tytułem Portugalczyku, szujo – katuj!. Poza tym piosenki będące osią konstrukcyjną tego muzycznego skeczu należą do moich ulubionych z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”, nie mogło mi się nie spodobać”

rozmaitości.com – o występie podczas 32. OSPY

“Absolutnym hitem tegorocznej OSPY były cztery kobiety tworzące kabaret „A JAK!” z Krakowa. Ogromnym ich plusem był dystans do siebie, kobiecych kompleksów, nieudanych związków, który zaprezentowały w swoich utworach. Serca publiczności, szczególnie z pierwszych rzędów, podbiły rzucaniem mięsa w drugiej piosence. Ubijane tłuczkiem mięso na kotlety latało na kilka metrów od przygotowanego stołu. No i te szpilki! Pasowały nawet do drelichowych, zielonych dresów! Dodatkowo cztery kobiety na scenie, z jednego kabaretu to na polskiej scenie kabaretowej ewenement. „A JAK!” zdobył nagrodę główną OSPY i nagrodę publiczności”